Půjčovna motokár v kryté hale Bruntálského autodromu, 19 km od Rýmařova. Celková délka trati je 300 m, mezi třinácti zatáčkami jsou technické a rychlé pasáže, maximální rychlost se blíží 70 km/hod. Dráha je svým řešením jediná v Evropě (mimoúrovňové křížení, klopená zatáčka, tunel). Čas je měřen s přesností jedné tisíciny sekundy. Každý pilot si může během jízdy svůj čas kontrolovat na digitální obrazovce umístěné nad tratí, po skončení jízd obdrží výsledkovou listinu.
  Příjemné posezení nabízí bar Ferrari. Možnost pořádání firemních akcí, večírků, rautů, svateb. K dispozici video projekce.Simulátor Formule 1.

  Firma Tomanon v Šumperku, 39 km západně od Rýmařova, nabízí možnost pronájmu čtyřkolky na dobu kterou si sami určíte, nebo si je můžete vyzkoušet na zkušební dráze nejen pro dospělé, ale i pro děti. Provozní doba: každý den 9.00 - 17.00 hod.
  Adresa: Tomanon CZ - Šumperk; Příčná 22; 78701 Šumperk
  Kontakt: Odpovědná osoba: Tomáš Zavřel
  Mobil 1 (půjčovna, prodejna): +420 605 409 669
  Mobil 2 (servis): +420 777 340 302
  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  http://www.tomanon.cz

  Přijeďte si vyzkoušet některou z atrakcí, např. lanové centrum, dětské terénní čtyřkolky, paintball, lukostřelbu nebo jízdu na koních.  Neseďte doma a přijďte si trochu "zablbnout"! Více informací: ADRENALIN PARK v České Vsi u Jeseníku.

  V Koutech nad Desnou - části obce Loučná nad Desnou (40 km sz. od Rýmařova, 23 km ss.v. od Šumperka), 1 km od vlakové stanice Loučná nad Desnou - Rejhotice, 800 m od vlakové stanice Kouty n. D.
  Ski-areál Kareš s horskými minikárami a kaloběžkami na trati dlouhé 485 m, jízda samospádem, na kopec jezdce vyveze vlek. Parkoviště zdarma.
  Provozní doba:

  • červen, září: denně - 10:00 – 16:00 hod
  • červenec - srpen: denně - 9:00 – 20:00 hod
  • květen, říjen: so, ne - 10:00 – 16:00 hod

  Adresa, kontakt: Ski-areál Kareš - letní lyžování a horské minikáry; Kouty nad Desnou; 788 11 Loučná nad Desnou
  Mobil: 604 595 192
  http://www.ejeseniky.com/volny-cas/minikary/minikary-kouty-nad-desnou

  Ve vzdálenosti 59 km směrem od Rýmařova, v Petříkově, části obce Ostružná se nachází letní bobová dráha, která svou jedinečností patří mezi nejzajímavější turisticko-sportovní atrakce v Jeseníkách.
  Jednokolejnicová aluminiové dráha o délce 800 m s převýšením 100 m s 15 zatáčkami a třemi terénními zlomy jízdy umožňuje jízdu ve speciálně navržených bobech pro jednu nebo dvě osoby. Boby opatřené brzdou umožňují každému zvolit optimální rychlost a styl jízdy, maximální rychlost 45 km/h.

  Nejvýše položenou dráhou pro kolečkové bruslaře ve výšce 1350 m n.m. představuje ovál kolem horní nádrže přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně v délce 1,7 km Povrch i provoz jsou hodnoceny stupněm 1. Není zde žádné zázemí, ale zato krásné výhledy po okolních partiích Hrubého Jeseníku. Autem sem nelze dojet, máte možnost buď dojít pěšky nebo na kole z Koutů nebo Loučné nad Desnou s převýšením 850 m na trase dlouhé více než 10 km. Je také možné k nádrži vyjet v rámci objednané organizované exkurze do elektrárny.

  Ve Ski areálu v Hraběšicích, 28 km západně od Rýmařova, 7 km východně od Šumperka čeká návštěvníka areál s nabídkou různých sportů, mezi nimi i paintball, moderní zábava pro milovníky napětí a akce. Paintball se hraje se speciální značkovací pistolí na stlačený vzduch nebo CO2, která vystřeluje želatinové kuličky naplněné neškodným potravinářským barvivem K dispozici je velký výběr zajímavých paintballových terénů i herních variant včetně sportovní verze paintballu (tzv. speedu) na nafukovacích překážkách. Kompletní servis včetně občerstvení nebo pořízení foto či video dokumentace z dané akce.
  Další informace: Paintball Hraběšice, tel. 608 766 106, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Moderní bojový sport si zahrajte v Loučné nad Desnou, v místní části Kociánov, za rybníkem Kocián, 40 km od Rýmařova. Poblíž je rybářská restaurace vhodná i pro větší skupiny. Součástí hřiště je zámek, jehož dvě podlaží a nádvoří Vám dle znění reklamy opravdu rozproudí krev.

  Poznáte a připomenete si význam venkova a chovu hospodářských zvířat pro krajinu a člověka. V Nedělní škole řemesel se můžete naučit spřádat vlnu na kolovratu, tkát na stavu, péci chléb v opravdové zděné peci, vyrobit z mléka sýr či tvaroh. Uplést košík (pořád je vám to málo)? Nakouknete na celou nabídku kurzů řemesel. Nedělní škola funguje každý den aneb od neděle do neděle.

  Rekreační středisko Relaxa se nachází 8 km od Rýmařova. Relaxa potěší všechny milovníky adrenalinu a dobrodružství. Vysoká lana, nízká lana, bungee-trampolína, airsoft, paintball, lezecké stěny.

  Návštěva nejvyšší hory Moravy Praděd již nemusí být pouze pěší záležitostí. Sjeďte dolů na koloběžce.                                           
  V rámci motta nahoru pěšky, dolů na kolobce, je pro vás připravena možnost zapůjčení horské koloběžky značky Woox. Vyšlápněte si na Praděd a zpět k Ovčárně využijte této zajímavé služby.
  Čeká na vás sjezd 3,2 km malebným prostředním CHKO Jeseníky. Přijďte vyzkoušet skvělý zážitek.

  Ve Středisku volného času v Rýmařově naleznete horolezeckou stěnu s těmito parametry. Výška stěny: 8m, obvod 15m.
  Boulder: 3,5 x 5,8. Materiál:  laminátová skořepina , pískovaný povrch. 14 "štandů", každý osazen lanem. Cca 35 cest.