Rozhledna na Vyhlídce u Ježníku u Krnova

  Vyhlídka je název  kopce s vrcholem v nadmořské výšce 558 m, který se nachází asi 0,5 km severně od západního okraje Ježníku, nedaleko rekreační osady Ježník u Krnova. Na vrcholku Vyhlídky (dříve Malzenberg) se již od roku 1894 tyčila dřevěná trámová rozhledna, kterou zde nechal vybudovat Moravskoslezský sudetský horský spolek.

  Zpočátku se věž těšila velkému zájmu turistů, ale po otevření atraktivnější rozhledny na Cvilíně v roce 1903 a i díky klimatickým vlivům, které rozhlednu poškozovaly, byla tato ve 20. letech minulého století stržena.
  13. května 1934 zde slavnostně otevřeli  rozhlednu novou. Opět dřevěnou a velmi podobnou své předchůdkyni. Její osud se bohužel naplnil někdy na přelomu 60. a 70. let minulého století.
  Současná rozhledna na Vyhlídce byla zbudována v roce 2001. Hlavní snahou bylo postavit zde věž, která by byla podobná svým předchůdkyním.
  Věž byla otevřena 8. září 2001. Je zbudována z modřínového dřeva z městských lesů a tyčí se do výše 17,5 metrů, přičemž vyhlídkový ochoz, kam vede 62 schodů, se nachází 14 metrů nad zemí.
  Z rozhledny je výhled do širokého okolí. Východním směrem je zajímavý pohled na město Krnov, cvilínskou rozhlednu i zříceninu Šelenburk (Cvilín), za pěkného počasí můžete jihovýchodně zahlédnout i Beskydy s Lysou horou. Na západ se rozkládá pohoří Jeseníků s nejvyšším vrcholem Pradědem. Severozápadně se rozprostírají Město Albrechtice s Hynčickou hornatinou a Jindřichovskou pahorkatinou a směrem na sever jsou vidět obce Linhartovy, Chomýž a část Polska.
  Přístup: Osadou Ježníkem procházejí zeleně, modře a červeně značené turistické cesty z Krnova, od rozcestníku Sanatorium vede směrem k severu modře značená cesta k rozhledně (cca 0,5 km).