Stodola byla postavena v r. 1937 místním tesařem pro rodinu p. Schindlera, který se zabýval zemědělstvím a měl v úmyslu stát se hoteliérem. Je originální svoji střechou, nejen pseudogotickým tvarem, ale zejména pojetím konstrukce. Místo trámů použil tesař pro střešní konstrukci cca 120 cm dlouhé dřevěné desky a sesadil je do kosočtverečných útvarů, které vytvářejí klenbovitou nosnou konstrukci.

  Schindlerova stodola Dřevěná chalupa Dřevěný dům

  Stodola je součástí vesnické památkové zóny Malá Morávka, ve které se nachází několik desítek chalup sudetoněmeckého jesenického typu (některých velmi dobře zachovaných) a dalších staveb dokládajících charakter místního osídlení z 18. a 19 století.

  Rekreační obec Malá Morávka je velmi atraktivním turistickým střediskem.

  Sdružení obcí Rýmařovska - svazek obcí
  náměstí Míru 1, 795 01 Rýmařov
  +420 554 254 308
  www.rymarovsko.cz

  Informační centrum při Městském muzeu Rýmařov, p.o.
  náměstí Míru 6, 795 01 Rýmařov
  email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  telefon: +420 554 212 381

  http://www.inforymarov.cz/cz/

   

  bridlicna
  Břidličná
  detrichov
  Dětřichov
  dolni moravice
  Dolní Moravice
  horni mesto
  Horní Město
  jirikov
  Jiříkov
  lomnice
  Lomnice
  mala moravka
  Malá Morávka
  mala stahle
  Malá Štáhle
  rymarov
  Rýmařov
  ryzoviste
  Ryžoviště
  stara ves
  Stará Ves
  tvrdkov
  Tvrdkov
  velka stahle
  Velká Štáhle
  vaclavov u bruntalu
  Václavov u Bruntálu
   

   

   

  Mikroregion Rýmařovsko se nachází v západní části Moravskoslezského kraje České republiky. Zahrnuje jednu z turisticky nejatraktivnějších oblastí Hrubého Jeseníku, jehož dominantou je nejvyšší moravská hora Praděd. Třetina území Rýmařovska je součástí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, jižní část představuje Přírodní park Sovinecko, více než polovinu území pokrývají lesy. Významným rysem území je pestrá a bohatá příroda. Charakter krajiny poskytuje v každém ročním období mimořádné podmínky pro turistiku a rekreaci. V zimě nabízí ideální sněhové podmínky s nejdelší dobou lyžování v České republice.

  Mikroregion sdružuje 14 obcí s 18 tisíci obyvatel. Město Rýmařov je spádovým městem a tvoří přirozené centrum pro okolní obce Stará Ves se Žďárským Potokem, Dolní Moravice s Horní Moravicí a Novou Vsí, Malá Morávka s Karlovem, Malá Štáhle, město Břidličná s Vajglovem a Albrechticemi, Jiříkov se Sovincem a s Těchanovem, Ryžoviště, Horní Město s Rešovem, s Dobřečovem, se Skálami a Stříbrnými Horami, Tvrdkov s Rudou a Mirotínkem, Velká Štáhle, Dětřichov nad Bystřicí s místní částí Krahulčí, Václavov u Bruntálu a Lomnice u Rýmařova.

   

  schema uzemi 1

   

  Podrobný popis přírodních poměrů a chráněných územní regionu naleznete zde>>