Naučná stezka s Koprníčkem na výlet Keprnickými horami

    Naučná stezka s Koprníčkem na výlet Keprnickými horami sleduje hlavní hřebenovou trasu Keprnické hornatiny z Červenohorského sedla směrem severozápadním přes Národní přírodní rezervaci Šerák - Keprník. Jihovýchodní výchozí bod stezky - Červenohorské sedlo - je od Rýmařova vzdálen po silnici přes Velké Losiny a Kouty nad Desnou cca 47 km, severozápadní - Ramzová - přes Jeseník a Lipovou Lázně 55 km.

    Stezka vede od Červenohorského sedla přes Vřesovou studánku na nejvyšší vrchol Keprník (1423 m n.m.) a na Šerák a odtud klesáním o 600 m do Ramzové (možnost použít lanovku). Měří necelých 15 km a největší převýšení 237 m překonává na trase z Červenohorského sedla na Vřesovou studánku, dlouhé 2,8 km. Na čtrnácti zastaveních se vám dostanou bohaté informace o historii území a jeho objevování, o vývoji lesa i Pralesa knížete Johanna Liechtesteina, o tajemstvích rašelinišť a o zajímavé a pestré vysokohorské přírodě.

     NPR Šerák - Keprník je vůbec nejstarší rezervací na Moravě. Byla vyhlášena již roku 1903 majitelem panství Janem II. z Lichtenštejna.