Pradědova galerie v Jiříkově

  Řezbář Halouzka a jeho dílaPradědova galerie leží v obci Jiříkov. Plocha areálu se rozkládá na ploše 8 ha. Mezi největší dominanty patří největší socha Děda Praděda, která je 10,4 m vysoká a váží 15 tun. Po domluvě je možná prohlídka s výkladem k jednotlivým sochám včetně předvedení řezbářské práce. V každém sektoru galerie je mluvící socha, která umí podat výklad ke každé sekci zvlášť v jazycích čeština, angličtina, němčina, polština, francouzština, ruština a japonština.

  Kontaktní informace

  Telefon: +420 731 491 633

  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  www: http://www.pradedovagalerie.cz/

  Adresa

  Pradědova galerie U Halouzků

  Jiříkov 39

  793 51 Břidličná

   V České Guinessově knize rekordů jsou zapsány:

  Největší betlém na světě1. Největší betlém na světě - Největší betlém na světě vyřezaný v životní velikosti, který je věnován papeži Janu Pavlu II., u kterého byl autor v roce 1988 na osobní audienci. V současné době má betlém 250 figur a obdržel certifikát Největší betlém na světě od předsedy Světové unie betlémářů ze sídlem v Římě.

   

   

  Socha Praděda2. Socha Praděda - Socha vysoká 10,4 m Praděd je největší samostojící sochou v Evropě. Na základně má šířku a váží 15 tun. Je sestaven ze 14 dílů topolového dřeva, z nichž největší je hlava sochy o průmětu 1,6 m.

   

   

   

  Socha medvěda3. Socha medvěda Kodiaka - Medvěd Kodiak je umístěn v dětském koutku, jeho výška je 4 m, váha 3 tuny.

   

   

   

  4. Krokodýl FOTO. Je vyřezán z jednoho kusu dřeva, měří úctyhodných 15 metrů a je umístěn v Ostravské zoo.

  5. Dřevěný drak chrlící oheň. Měří 848 cm, v nejširším místě má obvod 404 cm, je vyřezán z jednoho kusu topolového kmene a za pomoci zabudovaných plynových hořáků dokáže chrlit z tlamy až třímetrové plameny. V červnu 2009 získal hlavní cenu Kuriozita roku 2009 v Pelhřimově.