truhlaNevíte, kam s dětmi a jak si poradit s nudou? Celoroční hra POKLAD je zábavná venkovní hra pro malé i velké. Doporučujeme vyrazit např. k zámku v Janovicích a krásnou procházkou splnit pár úkolů. Musíte jen sledovat mapku a posbírat všechny indicie vedoucí k truhle s pokladem. Podaří se vám rozluštit tajný kód k otevření truhly? Mapku naleznete na ceduli přímo před branou do zámku nebo můžete zakoupit i v našem Informačním centru v Rýmařově za 150 Kč. Více informací na www.cestickou.cz, kde najdete spoustu dalších tipů na podobné hledačky v okolí.

    klaunDne 3. 6. 2022 od 16 hod. se můžete těšit na Den dětí s Klaun family na multifunkčním hřišti v Dolní Moravici. Na programu bude klaunská show, opékání špekáčků, občerstvení pro děti i dospělé zajištěno. Děti se mohou povozit koníkovi po 18 hodině. Určitě přijďte.

    Pojďme všichni oslavit svůj Den dětí o víkendu 28. a 29. 5. 2022 v prostorách hradu na akci s názvem KOLOTOČ PRÍMA POHÁDEK, aneb Den dětí na zakletém hradě. Pojďte se podívat a pobavit se s našimi účinkujícími. Druhá letošní akce na hradě Sovinec bude věnována všem dětem. A to jak těm malým, tak i těm dospělým, jelikož stále jsme dětmi svých rodičů. Na skvělou akci jsme pozvali samé skvělé účinkující, třeba cirkusového klauna, kejklíře a akrobata SLÁVKA NAČUNAJEVA, jenž bude nejen žonglovat, ale i Krotit divokého mustanga. Opět po roce přivítáme na Sovinci jihočeské rodinné divadlo JÁ TO JSEM se svým principálem VÍŤOU MARČÍKEM jr. a vystoupí se svými pohádkami Pinocchio a Velká potopa. Ke každé akci na hradě také ale patři i rytíři, šermíři. Proto jsme rádi, že za námi dorazí i skupina historického šermu BERENDAL s příběhy Posezení s králem a Útěk. A pro ty nejmenší vytáhneme opět náš Pohádkový kufr se spoustou pohádek. Nebude chybět ani Sokolnický dvorec s dravými ptáky, které si budete moci i vyfotit na ruce a vyslechnout si od sokolníka zajímavosti, které třeba ještě nevíte. Na všech nádvořích se budete moci proplétat mezi stánky s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových, zvučných i hlučných, voňavých i sladkých, chutných a všelijakých dalších. Po oba dva dny jsou připraveny prohlídky interiéru hradu s průvodcem a otevřena bude i vyhlídková věž. Brány hradu se otevřou vždy od 9:00 do 18:00 hod.

    majka 1Dne 28. 5. 2022 od 15 hod. se můžete se svými děti těšit na perný Dětský den na fotbalovém hřišti v obci Ryžoviště. Bude se také kácet májka. Nebude chybět skákací hrad a diskotéka pro děti a různé štafetové soutěže. Občerstvení zajištěno.