V létě jsou zde velmi dobré podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku, a v zimním období vhodné lyžařské terény s šesti upravovanými sjezdovkami a běžecké tratě pro začátečníky i pokročilé lyžaře.
  V zotavovně je k dispozici relaxační centrum, umožňující využití posilovny, tělocvičny, solária, masáží, suchých uhličitých koupelí, sauny, vířivky, bazénu s protiproudem a odpočinkových prostor.
  Chata vznikla na místě seníku, který byl postaven v roce 1863, v roce 1864 zde byla zřízena salaš a ovčí syrovátka se prodávala jako lék lázeňským hostům v Karlově Studánce, v objektu bylo poskytováno občerstvení i noclehy.

  Chata Ovčárna S počátky chaty je spojena i historie prvního vědeckého objevování a zkoumání jesenické přírody, průkopník Prof. Dr. F.A.Kolenatti zde v roce 1864 při jedné z cest se svými brněnskými studenty zemřel po pádu z Petrových kamenů. V r. 1910 Ovčárna zcela vyhořela, znovu byla vybudována v r. 1911 a ve 30. letech 20. století byla upravena na hotel s restaurací. V roce 1949 se Ovčárna dostala do správy čs. armády jako vojenské a rekreační zařízení.
  V 50. letech byl celý objekt opraven, podstatně rozšířen a zmodernizován.

  Více informací na http://vz-ovcarna-pod-pradedem.hotel.cz/

  Aktuality

  • Kino SVČ Rýmařov na měsíc říjen 2023

   Program kina SVČ Rýmařov na měsíc říjen 2023 najdete zde: https://www.kinorymarov.cz

    
  • Týden knihoven

   Od 2. do 6. října 2023 proběhne další Týden knihoven. Navštivte rýmařovskou knihovnu a využijte možnosti přihlásit se na rok zdarma nebo vrátit upomínané výpůjčky bez sankce. Na úterý chystáme přednášku nejen pro zahrádkáře a ve čtvrtek vernisáží zahájíme novou výstavu v galerii Čítárna.

    
  • Duchové a dušičky

   O víkendu 7. - 8. 10. 2023 jste zváni na hrad Sovinec na akci "Duchové a dušičky anebo kdo se bojí, nesmí na hrad". Proběhnou netradiční prohlídky na hradě plném duchů a dušiček, strašidelných pověstí a záhad. Možná zažijete i lehké mrazení po těle. Akce je vhodná pro malé i velké nebojsy. Více info na: www.hradsovinec.cz www.facebook.com/inforymarov

    
  • Bitva o Sovinec

   30. 9. a 1. 10. 2023 se uskuteční akce "Bitva o Sovinec"  - nefalšované souboje na sekery, palcáty a meče. Po oba dny 9:00 - 17:30 hod. Více na: www.spinavci.cz , tel. 725 577 726 

    
  • Jak připravit zahradu na zimu

   Městská knihovna Rýmařov vás zve dne 3. října 2023 v 17 hodin na přednášku Josefa Kužely "Jak připravit zahradu na zimu". Více info na www.knihovnarymarov.cz www.facebook.com/inforymarov

  anketa_120x120