Kontaktní informace

  Telefon: +420 731 491 633

  E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  www: http://www.pradedovagalerie.cz/

  Adresa

  Pradědova galerie U Halouzků

  Jiříkov 39

  793 51 Břidličná

   V České Guinessově knize rekordů jsou zapsány:

  Největší betlém na světě1. Největší betlém na světě - Největší betlém na světě vyřezaný v životní velikosti, který je věnován papeži Janu Pavlu II., u kterého byl autor v roce 1988 na osobní audienci. V současné době má betlém 250 figur a obdržel certifikát Největší betlém na světě od předsedy Světové unie betlémářů ze sídlem v Římě.

   

   

  Socha Praděda2. Socha Praděda - Socha vysoká 10,4 m Praděd je největší samostojící sochou v Evropě. Na základně má šířku a váží 15 tun. Je sestaven ze 14 dílů topolového dřeva, z nichž největší je hlava sochy o průmětu 1,6 m.

   

   

   

  Socha medvěda3. Socha medvěda Kodiaka - Medvěd Kodiak je umístěn v dětském koutku, jeho výška je 4 m, váha 3 tuny.

   

   

   

  4. Krokodýl FOTO. Je vyřezán z jednoho kusu dřeva, měří úctyhodných 15 metrů a je umístěn v Ostravské zoo.

  5. Dřevěný drak chrlící oheň. Měří 848 cm, v nejširším místě má obvod 404 cm, je vyřezán z jednoho kusu topolového kmene a za pomoci zabudovaných plynových hořáků dokáže chrlit z tlamy až třímetrové plameny. V červnu 2009 získal hlavní cenu Kuriozita roku 2009 v Pelhřimově.

   

  Aktuality

  • Otevření sportoviště

   Multifunkční (tenisové) hřiště u Edrovického rybníka bude nyní volně přístupné. Nebude potřeba zapůjčení klíčů v informačním centru, které je v současné době pro veřejnost zavřeno. Někteří obyvatelé již mají vytvořenou rezervaci hřiště v určité hodiny, tedy mají přednost před nezarezervovanými. Rozpis rezervací najdete na www.inforymarov.cz/sportovniarealy Případné další rezervace můžete telefonicky hlásit na č. 554 212 381 – Informační centrum Rýmařov, PO-PÁ od 7:00 do 14:30 hod. Svátky ZAVŘENO. Takže buďte ohleduplní a snažte se vždy domluvit. Na hřiště je povolen vstup maximálního počtu 4 osob. Úklid hřiště zabezpečují Městské služby Rýmařov, ale s ohledem na to, že nyní řeší předně úklid veřejných komunikací, nejsou schopni zařídit úklid těchto sportovišť. Takže buď si prozatím uklidíte prostor sami, nebo vyčkáte. Samozřejmě dbejte na dodržování pravidel dle usnesení vlády o mimořádném opatření https://rymarov.cz/images/2020/Informace_ostatni/Korona/MO_MZCR_2020-04-06_sporty.pdf

   Buďte ohleduplní. Děkujeme za vstřícnost.

    
  • Sportovní areály Rýmařov

   Vláda povolila veřejné sportování, ale za určitých podmínek - čtěte v textu https://rymarov.cz/1727-vlada-povolila-zmirnila-krizova-opatreni-souvisejici-se-sportem?fbclid=IwAR37zmLqsGvsxT1qiTonLZt-_VFIjQw-toWWGxvO8diXuT75BUAdtqzvf6g. S ohledem na to, že městské služby nyní řeší hlavně úklid veřejných komunikací, nejsou schopni zařídit úklid sportovišť. Takže buď vyčkáte, nebo si prozatím uklidíte prostor sami. Buďme ohleduplní. Děkujeme za vstřícnost.

    
  • Projekt na podporu informačních center pro rok 2020!!!

   V rámci projektu budou realizovány: Infocedule – turistická mapa s vyznačenými turistickými trasami a zajímavostmi u nás a v blízkém okolí, propagační tiskoviny -  dobrodružného poznávacího výletu na území našeho města a okolí, trhací letní a zimní mapy se zajímavostmi Rýmařovska, a také přehled ski areálů a jejich informacemi pro vás, propagační předměty – igelitové tašky, poznámkové bločky, 3D pohledy Rýmařov aj., připravují se také nové webové stránky IC. Na tomto projektu nyní pracujeme a těšíme se, až vám nové materiály a služby budeme moci nabídnout.

    
  • Informace pro veřejnost!!!

   Sledujte webové stránky: www.inforymarov.cz; www.rymarovsko.cz;  facebook@inforymarov, facebook@muzeumrymarov, telefonujte: IC - 554 254 381, muzeum - 554 254 382. Případně kontaktujte i Městský úřad Rýmařov: www.rymarov.cz; facebook@mestorymarov, tel.: podatelna - 554 254 100

    
  • MD Rýmařov - Nový termín Shirley Valentine

   SHIRLEY VALENTINE 2020

   Městské divadlo v Rýmařově oznamuje, že náhradní termín představení se Simonou Stašovou SHIRLEY VALENTINE byl stanoven na 6. červen 2020 od 19.00 hod. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

  regioncartmapaanketa_120x120Rodinne Jesenikyregtim_bannerovocne_stezky

  Rýmařovsko