Při tvorbě a správě těchto stránek byla a je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých), WCAG 1.0 v úrovni AA a Pravidel tvorby přístupného webu připravené pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

  Web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Transitional a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah je oddělen od stylu pomocí CSS, díky tomu je možné web prezentovat na dalších výstupních zařízeních.

  Ve formátu PDF nabízíme některé dokumenty a doplňující informace, které jsou příliš rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc..
  V některých případech je dokument zveřejněn v některém z formátů rodiny aplikací Microsoft Office. Toto jsou především dokumenty s příponou DOCX, XLSX, nebo PPTX.  Pro všechny tyto formáty je potřeba mít nainstalovaný kancelářský balík společnosti Microsoft, případně si můžete zdarma stáhnout kancelářský balík Open Office.

  V případě problémů s přístupností obsahu či funkcionality webu kontaktujte prosím správce webu na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

  Aktuality

  • Kino SVČ Rýmařov na měsíc říjen 2023

   Program kina SVČ Rýmařov na měsíc říjen 2023 najdete zde: https://www.kinorymarov.cz

    
  • Týden knihoven

   Od 2. do 6. října 2023 proběhne další Týden knihoven. Navštivte rýmařovskou knihovnu a využijte možnosti přihlásit se na rok zdarma nebo vrátit upomínané výpůjčky bez sankce. Na úterý chystáme přednášku nejen pro zahrádkáře a ve čtvrtek vernisáží zahájíme novou výstavu v galerii Čítárna.

    
  • Duchové a dušičky

   O víkendu 7. - 8. 10. 2023 jste zváni na hrad Sovinec na akci "Duchové a dušičky anebo kdo se bojí, nesmí na hrad". Proběhnou netradiční prohlídky na hradě plném duchů a dušiček, strašidelných pověstí a záhad. Možná zažijete i lehké mrazení po těle. Akce je vhodná pro malé i velké nebojsy. Více info na: www.hradsovinec.cz www.facebook.com/inforymarov

    
  • Bitva o Sovinec

   30. 9. a 1. 10. 2023 se uskuteční akce "Bitva o Sovinec"  - nefalšované souboje na sekery, palcáty a meče. Po oba dny 9:00 - 17:30 hod. Více na: www.spinavci.cz , tel. 725 577 726 

    
  • Jak připravit zahradu na zimu

   Městská knihovna Rýmařov vás zve dne 3. října 2023 v 17 hodin na přednášku Josefa Kužely "Jak připravit zahradu na zimu". Více info na www.knihovnarymarov.cz www.facebook.com/inforymarov

  anketa_120x120