Sporthotel Kurzovní

    P1011089 2Horský hotel v nadmořské výšce 1330 m n. m. na svahu Pradědu, bezprostředně u silnice z Ovčárny na Praděd a u hlavních turistických tras centrální části Jeseníků.

     

    Pastevecká společnost z Velkých Losin zde nechala postavit v roce 1887 tzv. Novou Švýcárnu, v r. 1921 byly v místě dnešního hotelu postaveny stáje pro skot. Stáje sloužily svému účelu až do r. 1942, pak byly upraveny na ubytovny pro dělníky, kteří stavěli Poštovní chatu na Pradědu a později stavěli vojenské objekty na Vysoké holi. Po válce byl objekt uzavřen. V letech 1952-55 byl renovován na lyžařské výcvikové středisko a přejmenována na Kurzovní chatu. Ta byla v roce 1980 jako nevyhovující stržena a na jejím místě vybudovaná chata nová. Dnes má Kurzovní chatachata kapacitu 150 lůžek, hotelová restaurace nabízí 180 míst.
    Na svahu Pradědu a nad Ovčárnou jsou vybudovány sjezdové tratě různých náročností. Okolí hotelu je ideální pro běžecké lyžování - v blízkosti hotelu je lyžařský běžecký areál, který je vhodný pro náročnější sportovce (okruh s vysokým převýšením a délkou cca 8 km). Možnost parkování na záchytném parkovišti Ovčárna cca 1,4 km od chaty.

    Více informací na http://www.kurzovni.eu/