V areálu zahrady Hedvy v Rýmařově bylo vybudováno dětské sportovní hřiště situované do prostoru stávajícího remízu. Pro realizaci byl využit svažitý terén a částečně i stávající zeleň: hřiště je výškově členěno terasami, je zde umístěno odpočívadlo. Herní prvky jsou rozděleny podle věkových kategorií dětí, kterým jsou určeny. Dominantním prvkem v centrální části hřiště je prostorový objekt - cvičná lezecká (tzv. boulderingová) stěna.
  Dalším vybudovaným objektem je víceúčelové hřiště, které bylo situováno ve vazbě na okraj travnaté „pláže" u Edrovického rybníka. Je umístěno mezi stávající skupiny bříz k patě terénní modelace, která bude využita pro vybudování dřevěných (příp. kamenných) sedacích stupňů. Víceúčelové hřiště s povrchem z umělého trávníku s křemičitým vsypem může být využíváno pro velké množství míčových her (tenis, volejbal, malá kopaná, nohejbal, házená, cvičně košíková).

  Sport. areál H. MěstoObecní úřad Horní Město získal dotaci od Regionální rady Moravskoslezsko na rekonstrukci sportovního areálu na okraji zastavěné části obce. Areál slouží pro rekreační, sportovní, herní aktivity občanů obce a pro příležitostné kulturně-společenské účely.

  Součástí je víceúčelové a dětské hřiště, hřiště pro plážový volejbal, herní prostor pro děti a mládež včetně robinsonádního areálu a skateboardové hřiště. U záchytného parkoviště pro auta slouží sportovcům i veřejnosti šatny a sociální zázemí, a také plocha pro pořádání společenských akcí. Na areál navazuje běžecký okruh s tělocvičnými prvky a nářadím využitelným i pro zimní aktivity.

  RelaxaNezisková organizace STAN – Special Team for Adventure in Nature působící původně v kraji Vysočina rozšířila své působení do Jeseníků a zřídila outdorové centrum v rekonstruovaném rekreačním středisku RELAXA ve Staré Vsi. Společnost zde vybudovala vysokolanové centrum, bungee-trampolínu, dvě lezecké stěny o výšce 7 a 13 m, je možné provozovat paintball, airsoft, lukostřelbu a sřelbu ze vzduchovky. Součástí jsou i dvě asfaltová hřiště pro nohejbal či softenis, hřiště na plážový volejbal. Cca 700 m od střediska se nachází sjezdovka s umělým zasněžováním, v blízkosti jsou běžkařské tratě. Samotné středisko mezi střediska, která se věnují školám, patří mezi nejvybavenější, strava je 5x denně.

  Tento okruh je možné využívat celoročně, a to pro cyklistiku, in-line bruslení, skateboarding, procházky, ale i kondiční trénink na venkovních posilovacích strojích. V zimě se pak okruh mění na běžecký s pravidelně udržovanou běžkařskou stopou. Provoz areálu po celý rok prodlužuje instalované veřejné osvětlení, které je zrealizováno kolem celého okruhu. Součástí areálu je pak i dřevěný přístřešek, který slouží jako zázemí pro návštěvníky, kteří mohou v areálu rovněž využít komfortu bezplatného parkovacího stání i sociálního zařízení. Celý areál je řešen bezbariérově.

  Lanový svět plný překážek je určen dětem i dospělým, ke zdolání není třeba zvláštní fyzické síly. Adrenalin Park je umístěn na Ranči Orel. Kromě lanového centra nabízí další turistické a sportovní atrakce pro návštěvníky milující dobrodružství a romantiku - obří houpačku, terénní čtyřkolky, cyklo MTB výlety, jízdy na koních, paintball, výlety na kánoi, adrenalin tower, bungee trampolínu, lukostřelbu a dětský park. Občerstvení Vám poskytne ve Steak Saloonu na Ranči Orel.

  Cílem relaxačních center je uvolnění vnitřního napětí. Součástí úspěšných metod je i sportovní vyžití, které výrazně ovlivňuje svalový tonus i centrální nervový systém.
  V centru je možno využívat hřiště pro volejbal a plážový volejbal, minigolf, petanque, ruské kuželky, kroket, šipky, squash, minigolf, bowwling, dále plavecký bazén s protiproudem, masážní sprchy, pro děti dětské hřiště a dětský koutek s hračkami, sauna, k dispozici je bar.

  FunPark Kopřivná pod Pradědem je zábavně-relaxační centrum pro malé i velké, rekreační sportovce i pro vyznavače adrenalinu. Nabízí zábavu a pohyb v letním i zimním období. Po sportovních aktivitách, pracovním vypětí nebo prostě jen pro samotný požitek z relaxace v malebném horském prostředí je pro Vás k dispozici Wellness Kopřivná. Neobvyklé architektonické pojetí našeho wellness, které těží z jedinečné atmosféry místa s výhledy do údolí, spolehlivě zajistí Vaše příjemné naladění. Odpočinek ve vyhřáté odpočívárně s krbem kombinujte s neopakovatelnou pohodou venkovních lázní v přírodě na čistém vzduchu. Nekonečnou pohodu v horké vířivce nebo v termálním bazénu s protiproudem doplňte uvolněním v bio nebo finské sauně s ochlazovacím bazénkem. Nevynecháte jistě ani vodoléčebnou kůru k podpoře lymfatického a nervového systému, tzv. Kneippův chodník.Určitě však přijměte naše pozvání a dopřejte svému tělu příjemnou relaxaci pod rukama zkušených masérů a fyzioterapeutů ve stylových masérnách.

  Rýmařovsko