Edrovický rybníkEdrovický rybníkMožnost koupání je v příjemném prostředí na západním okraji města, cca 750 m od náměstí Míru (Sokolovská ulice) v Rýmařově. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Okolí je vhodné zejména pro pěší výlety a cykloturistiku. Rozmanitost služeb není příliš velká (hřiště, skluzavka, záchody, občerstvení), ale dostačující pro návštěvníky, kteří upřednostňují přírodní koupání.

    Tvrdkovská nádržTvrdkovská nádržKoupací oblast leží v příjemném prostředí v údolí Tvrdkovského potoka, cca 750 m od obce Tvrdkov. Pláž vodní nádrže o rozměrech cca 150 x 50 m je travnatá s pozvolným vstupem do vody. Rybník není vybaven žádným zařízením. Okolí je vhodné zejména pro pěší výlety, rybaření a cykloturistiku.

    Koupaliště je umístěno v sadech v centru města. Bazén 33 x 15 m s maximální hloubkou 1,9 m a dětské brouzdaliště 15 x 15 m. Součástí služeb v areálu je možnost využití hřiště na plážový volejbal a míčové hry. Děti mají k dispozici pískoviště, skluzavky, průlezky a vodní skluzavky, restaurace.

    Slezská HartaÚdolní vodní nádrž na řece Moravici, celková plocha jezera je 923 ha. Vhodná pro rekreační a rybářské aktivity, možnost koupání, vyhledávaná oblast pro cykloturistiku. K nádrži je přístup z okolních obcí Nová Pláň, Leskovec, Razová, Roudno. Různé stravovací a ubytovací možnosti.

    Uměle vybudovaná vodní nádrž za letištěm na východním okraji města Šumperk. Hojně využívaná ke koupání i surfingu. V místě je možnost občerstvení a půjčování lodiček a šlapadel.

    Nachází se v areálu lázeňského parku Velké Losiny. Koupaliště napájí teplý pramen Žerotín (přírodní léčivá termální sirná voda se zvýšeným obsahem sirovodíku, hydrosulfidu, thiosíranů a fluoridů) o teplotě 32 - 36°C. V areálu se nacházejí dva bazény - jeden s délkou 40 m a šířkou 20 m, druhým bazénem je dětské brouzdaliště kruhového tvaru s průměrem 9 m.